Czy warto starać się o kredyt hipoteczny?

oprocentowanie hipotekiJeżeli nie posiadamy wystarczającego zaplecza finansowego na kupno mieszkania, możemy wziąć kredyt hipoteczny, którego uzyskanie wcale nie jest takie proste. Po pierwsze bowiem, powinniśmy posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Bez niej nie otrzymamy takiego wsparcia finansowego. W przypadku, kiedy rodzina posiada zdolność kredytową, otrzyma pieniądze na kupno mieszkania.

Pracownicy banku nie dociekają (czasami wymagają tak zwanej umowy przedwstępnej), czy kupujemy nowe mieszkanie, czy z tak zwanego i prężnie działającego rynku wtórnego. W każdym z tych przypadków, otrzymana kwota i tak nie zależy od ceny mieszkania, tylko od tego, do jakiej wysokości (jaki jest limit) posiadamy zdolność kredytową. Pożyczka nie jest jednak procesem skomplikowanym. Banki prześcigają się wręcz w zdobywaniu klientów, wymagają od pracowników wypracowywania tak zwanych limitów, toteż nic dziwnego, że kilka razy w tygodniu pracownicy banków telefonicznie poszukują kredytobiorców.

To nie jest łatwa decyzja, żeby zadłużyć się na przykład na trzydzieści lat, nie mając pewności, że stopy procentowe nie ulegną zmianie. Tylko ci, którzy nie mają innego wyjścia decydują się na takie zadłużenie i takie ryzyko.

Potrzebujesz pomocy? Sprawdź firmę Filar i najlepsze domy na sprzedaż w Bydgoszczy i okolicach.