Oszczędzaj na lokacie – nawet przy zarobkach poniżej średniej krajowej

W Polsce około 70% społeczeństwa osiąga dochody poniżej średniej krajowej. Są to bardzo niskie kwoty za które trzeba utrzymać dom i rodzinę. Niektórym w tej sytuacji udaje się także co miesiąc odkładać pieniądze w ramach oszczędności, co inni uważają za rzecz niemalże niemożliwą.

Okazuje się jednak, że można odkładać pieniądze nawet zarabiając 1600-2000 zł netto. Aby uzyskać maksimum przy tak niskich zarobkach trzeba bardzo dokładnie przyglądać się swoim wydatkom i co miesiąc konsekwentnie odkładać choćby małe kwoty.

Wiele osób robi ten błąd, że nie chce korzystać z możliwości zaoszczędzanie 2 czy 5 złotych bo uważają, że nie warto. Są też tacy, którzy mając 2000 zł oszczędności nie chcą ich wpłacać na lokaty bo również uważają, że nie warto (przy okazji dowiedz się jaki bank ma najwyższe oprocentowanie lokat). To duży błąd.

Małe kwoty codziennie możemy zaoszczędzać kupując w czasie promocji, wybierając czasami rower zamiast samochodu czy płacąc kartą bo wtedy bank nie naliczy nam kilku złotych miesięcznie.

Na rachunkach zaoszczędzimy jeśli nie będziemy trzymać urządzeń w stanie czuwania, kupując świetlówki LED. Rachunek za wodę będzie mniejszy gdy skrócimy czas kąpieli i zamontujemy perlatory w kranach. Ponadto kilka złotych w miesiącu zyskamy robiąc czasem zakupy w lumpeksie i zastępując sklepową chemie domowymi środkami czystości.

Bezwzględnie co miesiąc należy odkładać jakąś kwotę choćby 100 zł. Lokaty choć są dzisiaj nisko oprocentowane to jednak pozwalają zarobić kilka złotych miesięcznie – najlepiej odwiedź ranking lokat bankowych i porównaj najlepsze depozyty. Trzeba więc poszukać dobrej oferty i wpłacić tam skromne oszczędności. Lepiej jednak unikać bardzo krótkich lokat, bo wtedy czas jaki poświęcamy ciągle dopłacając nowe środki może nie być wart tego co zarobimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *